Wiertarka wielowrzecionowa

wiertarka wielowrzecionowa

4.0 Opinie (1)
  • wiertarka wielowrzecionowa
wiertarka wielowrzecionowa

Wiertarka wielowrzecionowa to urządzenie profesjonalne o zastosowaniu przemysłowym. Jest szybka, wydajna i precyzyjna. To maszyna dużych rozmiarów zintegrowana ze stołem roboczym, wykorzystywana głównie do produkcji seryjnej. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat wiertarki wielowrzecionowej i jej zastosowania. Podajemy również najważniejsze parametry i orientacyjne ceny urządzenia.

Wiertarka wielowrzecionowa – ogólne informacje

To urządzenie służące do wiercenia otworów w drewnie i metalu. Umożliwia tworzenie zespołu otworów – wiercenie wielu takich samych otworów w tym samym czasie znacznie zaś usprawnia i przyspiesza przeprowadzane prace.

Tego typu urządzenia są dokładne, szybkie i wydajne, a także praktyczne i wygodne w obsłudze. Pozwalają na wykonywanie precyzyjnych i powtarzalnych nawierceń.

Wiertarka wielowrzecionowa to dosyć duże urządzenie o stosunkowo prostej konstrukcji, połączone ze stołem roboczym. Jej obsługa nie jest skomplikowana i nie sprawia większych kłopotów.

Wiertarka wrzecionowa - najważniejsze parametry

Do najważniejszych parametrów wiertarki wielowrzecionowej należą liczba wrzecion (od kilku do kilkudziesięciu) oraz odległość między ich osiami. Niemniej istotna jest głowica wiertarska (powinna umożliwiać łatwy dostęp do wrzecion) oraz możliwość regulacji urządzenia (pozwalająca na dokładne ustawienie średnicy i głębokości otworu). Warto zwrócić uwagę również na wielkość, dodatkowe wyposażenie stołu roboczego i metodę jego mocowania.

Wiertarka wrzecionowa
Źródło: Shutterstock

Zastosowanie wiertarki wielowrzecionowej

Wiertarka wielowrzecionowa to wysoko zaawansowane urządzenie o zastosowaniu profesjonalnym. Można spotkać je w warsztatach, zakładach stolarskich czy przedsiębiorstwach przemysłowych. Jednoczesna obróbka wielu otworów sprawia bowiem, że proces wiercenia jest znacznie szybszy i bardziej wydajny.

Jest to maszyna przeznaczona do prac profesjonalnych. Wykorzystywana jest często przy produkcji seryjnej. W stolarstwie używa się jej do profesjonalnej obróbki drewna, wykonywania wierceń montażowych korpusów, skrzyń czy ramek, wiercenia otworów pod zawiasy i półki.

Wiertarka wielowrzecionowa cena

Ceny wiertarek wielowrzecionowych są zróżnicowane, ale zwykle ich koszt to kilka lub kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dostępne są już za około 5000 złotych, ale większość urządzeń kosztuje 10 000-15 000 złotych. Na rynku nie brakuje również maszyn w cenach 20 000-30 000 złotych.

Opinie o Wiertarka wielowrzecionowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 + = 84

Podobne