Wyciskacz do silikonu – rodzaje i ceny wyciskaczy do mas

wyciskacz do silikonu

4.0 Opinie (1)
wyciskacz do silikonu

Wyciskacz do silikonu to praktyczne rozwiązanie pozwalające na skuteczną aplikację różnego rodzaju materiałów. Tego rodzaju narzędzia są niezwykle przydatne podczas prac budowlanych i remontowo-wykończeniowych. Niewątpliwie warto więc wiedzieć, czym się wyróżniają i jak działają. Poniżej prezentujemy rodzaje wyciskaczy do silikonu i mas. Podpowiadamy także, czym kierować się przy wyborze urządzenia.

Wyciskacz do silikonu: opis

Wyciskacz do silikonu i mas to narzędzie służące do aplikacji silikonu oraz różnego rodzaju mas, takich jak kleje budowlane, akryl, masy uszczelniające. Przeznaczone są do skutecznej i precyzyjnej aplikacji mas silikonowych i różnego rodzaju preparatów plastycznych, łączących i uszczelniających, dostępnych w specjalnych kartuszach.

Narzędzia tego rodzaju usprawniają i przyspieszają aplikację materiałów. Umożliwiają odpowiednie ich nałożenie, bez wybrzuszeń i wklęśnięć. Pozwalają na precyzyjne dozowanie preparatów i pracę w trudno dostępnych miejscach, a także zachowanie czystości w miejscu pracy. Tym samym zapewniają trwałość i solidność efektów wykonywanych prac.

Wyciskacze do sylikonu: rodzaje

Wyróżnia się następujące rodzaje tych urządzeń:

  • wyciskacz do sylikonu ręczny – jest stosunkowo lekki, a cena dość niska, wyróżnia się prostym mechanizmem działania i łatwą obsługą; materiał w tubie umieszcza się w magazynku, po czym dociskany jest tłokiem przez naciśnięcie spustu, pod wpływem siły masa zostaje wypchnięta przez wyprofilowaną końcówkę; sprawdzają się głównie przy mniejszej ilości pracy,
  • wyciskacz do sylikonu elektryczny – wymaga zasilania prądem, co eliminuje konieczność użycia siły, jest dość lekki, zwykle wyposażony w regulację prędkości tłoka oraz mechanizm zabezpieczający przed wyciekiem masy,
  • wyciskacz pneumatyczny – wymaga podłączenia do sprężonego powietrza, które wprawia w ruch tłok, co pozwala na wyciśnięcie masy; jest bardzo sprawny i precyzyjny, sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, wyróżnia się wydajnością i szybkością działania, nie wymaga użycia siły, ma zastosowanie profesjonalne i amatorskie,
  • wyciskacz do silikonu akumulatorowy – wyposażony jest w elektroniczną regulację prędkości tłoka, nie wymaga użycia siły, wykorzystują go zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, zapewnia precyzyjną aplikację preparatu, pozwala na regulację stopnia szerokości wyciskanej masy.
wyciskacze do silikonu
Wyciskacze do mas / Shutterstock

Jaki wyciskasz do silikonu wybrać?

Przy wyborze wyciskacza do silikonu i mas należy uwzględnić kilka ważnych czynników, aby wybrane urządzenie spełniało nasze oczekiwania.

Ręczny wyciskacz sprawdzi się przy niewielkich pracach. Wybierając taki model, warto zwrócić uwagę na wagę narzędzia – im lżejsze, tym bardziej precyzyjne – a także długość tłoka (długi pozwoli na wykorzystanie zawartości całego kartusza) oraz uchwyt (rękojeść powinna mieć kształt dopasowany do dłoni i być pokryta materiałem antypoślizgowym).  

Jeśli zdecydujemy się na elektryczny wyciskacz do silikonu, pamiętajmy o ograniczeniach w postaci kabli, które mogą uniemożliwić dostęp do miejsc trudno dostępnych. Warto zwrócić również uwagę na wyposażenie narzędzia w regulację prędkości tłoka, co pozwala na kontrolę wyciskanej masy.  

Przewody nie będą nas ograniczać, jeśli wybierzemy wyciskacz akumulatorowy. Ten eliminuje również konieczność posiadania dostępu do prądu stałego. Modele zasilane akumulatorowo są jednak dość duże, co może nieco utrudniać pracę w niektórych miejscach. Do ich wad należy możliwość nagłego wyładowania się baterii (warto wybrać urządzenie z baterią litowo-jonową).

Niezawodność i poręczność to zaś podstawowe cechy pneumatycznego wyciskacza do silikonu i mas. Decydując się na ten model, warto zwrócić uwagę na regulację siły wyciskania masy oraz blokadę przed jej wyciekaniem. Należy też pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej wartości ciśnienia – zbyt wysokie może spowodować zniszczenie urządzenia.

Dobrej jakości wyciskacze wyposażone są w specjalne zabezpieczenie, które zapobiega wyciekaniu materiału przy odłożeniu narzędzia podczas przerwy w pracy. Równie ważna jest solidność wykonania – wyciskacz powinien być trwały i odporny na uszkodzenia.

Wyciskacz do silikonu cena

Ceny wyciskaczy do silikonu i mas są zróżnicowane, na co wpływ ma szereg czynników. Ręczne narzędzie to koszt 10-20 złotych. Za model elektryczny i akumulatorowy zapłacić trzeba średnio 50-70 złotych, przy czym na rynku dostępne są również urządzenia w cenach o wiele wyższych (1000-2000 złotych). Średnia cena pneumatycznego wyciskacza do silikonu i mas to natomiast 100-150 złotych i więcej.

Opinie o Wyciskacz do silikonu – rodzaje i ceny wyciskaczy do mas - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 − 78 =

Podobne