Dekoracyjne profile do płytek

0.0 Opinie (0)

Oprócz praktycznego aspektu profile mogą być również eleganckim dodatkiem i wykończeniem płytek. Wybierając dekoracyjne listwy lub profile, możemy w ciekawy sposób podzielić przestrzeń czy niebanalnie połączyć różne rodzaje płytek.

Zastosowanie dekoracyjnych profili do płytek

Podstawową funkcją profili do płytek jest ich zabezpieczenie przed wilgocią i uszkodzeniami. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać profile w wersji dekoracyjnej. Nie bez znaczenia jest materiał i jego jakość przy wyborze profili dekoracyjnych. Przez to, że są metalowe i solidnie wykonane, zapewniają dobrą ochronę płytek.

Dzięki profilom dekoracyjnym elegancko wykończymy miejsca, w których płytki są narażone na uszkodzenia: półki, narożniki, blaty oraz narożniki ścian. Nie tylko sprawią, że wnętrze będzie bardziej wytworne, ale też pozwolą ukryć nierówne krawędzie płytek lub drobne niedoskonałości. Jest to szczególnie istotne w starych budynkach, w których ściany często są krzywe. Dekoracyjne listwy pomogą również wydzielić strefy lub połączyć różne rodzaje płytek. Takie profile będą też świetną oprawą lustra czy płytek z dekorem.

Profile dekoracyjne mogą być stosowane na ściany oraz podłogi, ale warto wybrać produkty dedykowane do konkretnej powierzchni. Sprawdzą się w kuchniach i łazienkach, ale równie pięknie będą wyglądały w salonie lub przedpokoju. Nadają się także do budynków użyteczności publicznej i przemysłowych. Profile dekoracyjne ułatwiają pracę przy układaniu płytek, ponieważ nie trzeba docinać krawędzi, żeby elegancko wykończyć powierzchnię.

Dekoracyjne profile do płytek, źródło: Shutterstock

Rodzaje dekoracyjnych profili do płytek

W zależności od miejsca, w którym chcemy zastosować dekoracyjne profile czy listwy, do wyboru mamy następujące rodzaje:

  • listwa zewnętrzna,
  • profil narożnikowy,
  • listwa dekoracyjna,
  • płaskownik dekoracyjny,
  • listwa łącząca.

Do wyboru mamy profile polerowane, satynowe lub matowe, występują w kolorach: srebrnym, złotym, miedzianym czy czarnym. Niektóre modele są dostępne w różnych szerokościach. Dzięki temu bez problemu wybierzemy odpowiedni profil do konkretnego wnętrza. W nowoczesnych aranżacjach świetnie pasują błyszczące listwy, a w bardziej klasycznych matowe profile. Można je zestawiać z płytkami na zasadzie kontrastu i podkreślić użycie profili ozdobnych lub wybrać subtelne odcienie i rozmiary, które wizualnie zleją się z płytkami. Jedyną słabą stroną profili dekoracyjnych jest ich wysoka cena.

Z jakich materiałów produkuje się profile do płytek dekoracyjne?

Producenci oferują dekoracyjne profile oraz listwy z następujących materiałów:

  • stalowe,
  • mosiężne,
  • aluminiowe.

Opinie o Dekoracyjne profile do płytek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 − = 62

Podobne