Drzwiczki rewizyjne i maskownice aluminiowe

4.0 Opinie (1)

Elegancką i dyskretną metodą maskowania otworów technicznych jest zastosowanie klap i drzwiczek rewizyjnych, które produkowane są z połączenia aluminium oraz płyty gipsowo-kartonowej. Aluminiowe maskownice charakteryzują się uniwersalnością, mogą być stosowane w wielu miejscach. Jest duży wybór rozmiarów i wariantów.

Drzwiczki rewizyjne i maskownice aluminiowe – gdzie się sprawdzą?

Jeśli chcemy estetycznie ukryć otwór techniczny, warto wybrać klapę bądź drzwiczki rewizyjne wykonane z aluminiowych profili, które są stelażem do płyty gipsowo-kartonowej. Taki sposób zamaskowania otworu pozwala nam dowolnie ukryć drzwiczki, a po ich zamontowaniu wystarczy użyć dowolnej okładziny na płycie.

Aby uzyskać jednolitą powierzchnię, możemy pomalować farbą lub ułożyć płytki jak na reszcie ściany czy sufitu. Szeroki wybór maskownic pozwala wybrać rozmiar idealnie pasujący do wielkości płytek, co pozwala uniknąć ich docinania. Jeśli otwór techniczny nie wymaga stałego dostępu, można go zaszpachlować i pomalować, dzięki czemu jest zupełnie niewidoczny.

Aluminiowe klapy i drzwiczki rewizyjne sprawdzą się na ścianach oraz sufitach, umożliwią zamaskowanie otworów technicznych z różnymi instalacjami, jak na przykład: syfony, zawory, liczniki, wodomierze, gazomierze czy urządzenia klimatyzacji. Do wyboru są również duże rozmiary maskownic, które pozwolą ukryć większe otwory, między innymi rozdzielnie CO. Aluminiowe modele sprawdzą się w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej, jak biurowce czy galerie handlowe. Dzięki zastosowaniu wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej nadają się do łazienek oraz kuchni, gdzie są bardziej narażone na wilgoć.

Drzwiczki rewizyjne aluminiowe, źródło: Shutterstock

Drzwi rewizyjne aluminiowe mogą posiadać zamek push to open, a do wyboru są systemy zatrzaskowe lub zamki magnetyczne. Ten brak wystających elementów maskownicy sprawia, że jest ona bardzo dyskretna. Przy dużych i ciężkich klapach rewizyjnych warto wybrać model zabezpieczony specjalnym łańcuszkiem, który zabezpiecza przed wypadnięciem skrzydła. Niektóre maskownice wyposażone są dodatkowo w uszczelkę, która zabezpiecza przed zabrudzeniami oraz wilgocią.

Rodzaje drzwiczek rewizyjnych i maskownic aluminiowych

Z aluminiowych produktów są do wyboru następujące warianty:

  • drzwiczki rewizyjne,
  • klapy rewizyjne,
  • maskownice.

Jeśli jednak nie znajdziemy odpowiedniego rozmiaru, to możemy zamówić klapę rewizyjną na wymiar, żeby idealnie dopasować ją do otworu technicznego. Umiejętne ułożenie płytek na maskownicy gwarantuje takie ukrycie klapy rewizyjnej, dzięki której nie tracimy estetycznego wyglądu wnętrza.

Opinie o Drzwiczki rewizyjne i maskownice aluminiowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Podobne