Drzwiczki rewizyjne i maskownice metalowe

4.0 Opinie (1)

Metalowe maskownice są bardzo odporne na uszkodzenia oraz trwałe. Użycie takich drzwiczek gwarantuje nam bezpieczeństwo na długie lata. Idealnie sprawdzą się wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków. W zależności od zabezpieczenia metalu mogą być stosowane w miejscach narażonych na wilgoć, kwasy czy warunki atmosferyczne.

Producenci oferują drzwiczki rewizyjne w wielu rozmiarach, kolorach oraz systemach zamykania. W miejscach ogólnodostępnych warto zdecydować się na drzwiczki zamykane na kluczyk, które sprawdzą się również w pomieszczeniach, do których dostęp mają dzieci. Takie zamykane drzwiczki dają nam pewność, że nieuprawione osoby nie będą miały dojścia do naszych instalacji. Otwory techniczne, żeby spełniały swoją funkcję, powinny być w wymiarach od 15 cm do 60 cm, natomiast otwory z licznikami i zaworami mogą być większe. Bez problemu powinniśmy kupić gotowe drzwiczki rewizyjne odpowiednie do danego otworu. Ale jeśli nie znajdziemy gotowego produktu, mamy możliwość zamówienia drzwiczek na wymiar.

Dlaczego warto wybrać metalowe maskownice i drzwiczki rewizyjne?

Wybierając metalowe drzwiczki rewizyjne, mamy pewność, że będą one trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Metalowe drzwiczki są uniwersalne, mogą być stosowane w kuchni, łazience, piwnicy, czy kotłowni. Pokryte odpowiednią powłoką świetnie sprawdzą się na zewnątrz, ponieważ będą odporne na warunki atmosferyczne. Sprawdzą się do maskowania zaworów wody oraz gazu, a także liczników. Są także odpowiednie do otworów technicznych, które mieszczą na przykład: filtry, syfony, wyczystki kominowe lub inne elementy instalacyjne.

Maskownica metalowa, źródło: Shutterstock

Do wyboru są również różne sposoby zamykania metalowych drzwiczek rewizyjnych. Mogą być zamykane na klucz, na magnes lub zatrzask. W zależności od modelu drzwiczki mogą być otwierane w prawo lub w lewo, w pionie lub poziomie. Dzięki temu wybierzemy odpowiednie drzwiczki. Metalowe drzwiczki rewizyjne można montować do ściany lub płytek.

Metalowe drzwiczki rewizyjne i maskownice - rodzaje materiałów

Do wyboru mamy różne wykończenie metali do drzwiczek rewizyjnych i maskownic, możemy wyróżnić następujące warianty:

  • metalowe malowane proszkowo lub polerowane – pokrywane są warstwą, która zabezpiecza przed korozją. Wybór kolorów oraz efekt polerowania sprawia, że drzwiczki takie wyglądają estetycznie i bez problemu można je dopasować do wystroju wnętrza;
  • metalowe ocynkowane malowane proszkowo – są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu sprawdzą się jako maskownice na zewnątrz. Są trwałe i wyglądają nowocześnie;
  • stal nierdzewna – drzwiczki ze stali nierdzewnej są bardziej odporne na wilgoć, świetnie sprawdzą się w kuchni, łazience czy w miejscach użyteczności publicznej, takich jak na przykład baseny. Drzwiczki mogą być szlifowane lub pomalowane na dowolny kolor, dzięki temu wyglądają bardzo elegancko;
  • stal kwasoodporna – z tego rodzaju stali zrobione są między innymi drzwiczki rewizyjne kominowe – wyczystkowe, ponieważ są odporne na szkodliwe działanie spalin kominowych.

Opinie o Drzwiczki rewizyjne i maskownice metalowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2

Podobne