Betoniarka okresowa – tryb pracy, zastosowanie

betoniarka okresowa

4.0 Opinie (1)
betoniarka okresowa

Betoniarka okresowa to urządzenie do mieszania zaprawy, które można włączać i wyłączać w dowolnym momencie w zależności od bieżących potrzeb. Sprawia to, że jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Takie betoniarki występują zarówno jako modele mobilne, jak i stacjonarne. Świetnie sprawdzają się podczas budowy domu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o betoniarkach okresowych.

Betoniarki – zastosowanie, rodzaje

Betoniarki to urządzenia służące do łączenia cementu, żwiru, piasku i wody, czego celem jest uzyskanie mieszanki betonowej. Wykorzystywane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych. Pozwalają na utworzenie mieszanki o różnym stopniu gęstości (ciekłej, półciekłej lub plastycznej).

Betoniarki stanowią niezbędne wyposażenie placu budowy, będąc tym samym jednym z podstawowych sprzętów budowlanych. Są niezastąpione podczas stawiania fundamentów, wznoszenia konstrukcji i innych prac.

Jednym z kryteriów ich podziału jest kształt mieszalnika – wyróżnia się więc betoniarki kielichowe i bębnowe. Betoniarki występują jako modele przenośne i stacjonarne. Dzieli się je ponadto ze względu na tryb pracy. W ten sposób wyróżnia się betoniarki ciągłe i okresowe.

Betoniarka okresowa – ogólna charakterystyka

Betoniarka okresowa to urządzenie służące do mieszania zaprawy betonowej, które jest przystosowane do pracy okresowej – może być włączane i wyłączane w dowolnym momencie. Oznacza to, że osoba obsługująca sprzęt może go uruchomić, kiedy zajdzie taka potrzeba i wyłączyć w momencie zakończenia prac. Stąd też zresztą określenie tego rodzaju urządzeń. Tryb pracy odróżnia je natomiast od maszyn specjalistycznych, jakimi są betoniarki ciągłe, które pracują bez ustanku. Wymienione typy urządzeń różnią się także konstrukcją i sposobem eksploatacji.

Maszyny pracujące w sposób okresowy występują zarówno jako modele przenośne, jak i stacjonarne. Należą do nich betoniarki wolnospadowe, a także betoniarki z mieszaniem przymusowym (oba rodzaje występują również jako urządzenia pracujące w trybie ciągłym).

Betoniarka okresowa ma zastosowanie przede wszystkim na niedużych placach budowy. Świetnie sprawdza się np. podczas budowy domu. Wykorzystywana jest również do budowy ogrodu. Dzięki możliwości okresowej pracy jest bardzo komfortowa w użytkowaniu.

Jak wybrać betoniarkę?

Podczas wyboru betoniarki warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, aby zakupiony sprzęt spełniał nasze oczekiwania. Przede wszystkim należy więc określić swoje potrzeby i planowane prace, co wpłynie na wybór urządzenia. W pierwszej mierze decyzja powinna zaś dotyczyć typu betoniarki z uwagi na jej mobilność i tryb pracy.

Do najważniejszych parametrów betoniarki należy natomiast jej pojemność (mająca bezpośredni wpływ na ilość uzyskiwanej mieszanki) oraz przechył i kształt mieszalnika. Niemniej istotna jest moc silnika betoniarki – im większa moc, tym wygodniejsze użytkowanie urządzenia. Warto zwrócić uwagę również na rodzaj zasilania (230V lub 380V).

Betoniarka okresowa cena

Ceny betoniarek okresowych są dość zróżnicowane, na co wpływa szereg rozmaitych czynników. Proste modele można kupić już za około 1000 złotych. Koszt nabycia urządzeń bardziej zaawanasowanych to średnio 5000-6000 złotych.

Opinie o Betoniarka okresowa – tryb pracy, zastosowanie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 − = 59

Podobne